امکان تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت

بررسی ایرادات آزمون وکالت 93 توسط گروه‌های تخصصی

امکان تاخیر در اعلام نتایج

borna ghasemi-3-68-1.jpg

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت که موارد اعلام شده مبنی بر وجود ایراد در برخی سوالات آزمون وکالت 93 به گروه‌های تخصصی ارجاع شده است.

بهمن کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت بررسی ایرادات آزمون وکالت 93 اظهار کرد: آنچه تا این زمان مسلم است این است که یکی از سوالات درس حقوق تجارت (پرسش شماره 60) حذف و نمره آن تقسیم خواهد شد و یکی از سوالات درس آیین دادرسی مدنی (پرسش شماره 28) نیز با تاثیر مثبت محاسبه می‌شود؛ یعنی چون دو کلمه از گزینه صحیح جا افتاده هر کس این گزینه را انتخاب کرده باشد نمره کامل خواهد گرفت، اما کسانی که گزینه‌های دیگر را برگزیده باشند نمره منفی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه دو مورد مذکور در کلید منتشر شده منعکس شده است، افزود: با این حال چون برخی از داوطلبان مواردی را کتبا اعلام کرده‌اند به منظور دوری گزیدن از هر نوع شبهه و احتراز از احتمال ضایع شدن حق، موارد به گروه‌های تخصصی ارجاع و نظر ایشان خواسته شده است.

رییس اسکودا گفت: حتی اگر این بررسی‌ها باعث شود که اعلام نتایج با اندکی تاخیر توام باشد حتما این بررسی‌ها انجام خواهد شد.

 کشاورز اظهار کرد: به طور کلی چون سوالات به وسیله متخصصین هر رشته انتخاب یا طرح شده است اینجانب صرفا موارد عنوان شده را به اساتید اعلام و نظر آنان را منعکس می‌کنم و شخصا به خود اجازه اظهارنظر در این موارد را نمی‌دهم.

 وی در پاسخ به این سوال که ایرادات اعلام شده مربوط به چه دروسی هستند، گفت: موارد مختلفی وجود دارد که اعلام شده‌اند و پس از وصول پاسخ، در تصحیح اوراق تاثیر داده خواهد شد ولی آنچه می‌توانم بگویم این است که این موارد بسیار اندک هستند.

/ 2 نظر / 170 بازدید
مهسا

تاخیر جزیی ینی چقدر؟؟؟؟؟؟ لطفا دقیق بگین کی نتایج میاد.با اعصاب جوونا بازی نکنید.خداروخوش نمیا. همه میدونن این بررسیا فقط ب اسمه.کاری انجام نمیدین در واقعیت.پس شما رو بخدا این بررسیو تموم کنین.ما جوونا نگران کاریم.از خوشی ازمون نمیدیم.تکلیف مارو مشخص کنین

محسن

این سیاه بازیها در ازمونها همیشگی است.اظهارات اقای کشاورز را در روزنامه4 دی افتاب یزد مطالعه بفرمایید که ایرادات دو سال 3و5 را مستدل بیان کرده وبابت جرم نبودن فیلم جریحه دار کننده عفت عمومی در سوال 91 نیز طبق قانون مجازات 86 جرم محسوب شده این 3سوال بی شک پاسخ غلط به جای صحیح اعمال شده و جناب کشاورز در روزنامه موصوف علاوه براشاره به سوالات دیگر که نیاز به اظهار نظر تخصصی دارد به سوالات 3و5 اذعان نموده پاسخنامه اشتباه است و لیکن در نتیجه اعمال نکردن نیاز به توجیه دارد که یا باید بگوییم اقرار العقلا علی انفسکم جایز واقرار کننده عاقل نبوده ویا دستهایی کما فی اسابق گفته پاسخ غلط طبق صراحت قانونی جای صحیح را اشکال کند تا شایعات فروش پروانه هرساله قوت یابد.اگر این نیست مستدل بیان کنید در خصوص حرفهایتان در روزنامه افتاب یزد 4 دی جناب کشاورز