تصویب اجرای آزمایشی لایحه قانون تجارت برای مدت 4 سال

تصویب اجرای آزمایشی لایحه قانون تجارت برای مدت 4 سال

1234-24.jpgنمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بحث و بررسی در خصوص لایحه قانون تجارت که شامل 1261 ماده است و براساس اصل 85 توسط کمیسیون قضایی و حقوقی مورد رسیدگی قرار گرفت به منظور تامین نظر شورای نگهبان اجرای آزمایشی آن به مدت چهار سال به تصویب نمایندگان رسید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نادر قاضی‌پور در مخالفت با این لایحه گفت: شورای نگهبان فرصت رسیدگی به قانون بسیار مهم تجارت آن هم طی 20 روز را ندارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن یادآور شد: تجارت در ایران بسیار مهم است و کمیسیون‌های صنایع و معادن، اقتصادی، برنامه و بودجه و کمیسیون تولید ملی باید هر 1261 ماده این قانون تجارت را مورد رسیدگی قرار داده و نظرات خود را اعلام کند.

وی با بیان اینکه قانون تجارت جامع و پویا نیست گفت: این قانون متناسب آب شرایط روز به تصویب نرسیده است.

قاضی‌پور مدعی شد: قانون تجارت در جهت منافع مدیران و هیات مدیریه‌ها در واقع افراد، نوشته شده است.

او با تصویب این قانون برای تجار و اصناف مشکلاتی زیادی به وجود می‌آید.

وی گفت به این لایحه رای نیاورید و کمیسیون‌های تخصصی 50 تا 50 مواد این لایحه حجیم را بررسی کند.

ایرج ندیمی در موافقت این لایحه گفت: در مجلس هفتم همه نظرات منتقدان و کارشناسان را بررسی کردیم و حالا در سال اقتصاد مقاومتی باید تصمیم برای اقتصاد کشور بگیریم و تکلیف اقتصاد را روشن کنیم.

وی با بیان اینکه می‌توان اقتصاد مقاومتی را در قانون تجارت پررنگ کرد گفت: کمیسیون‌های تخصصی مجلس نظرات خود را در مجالس گذشته در خصوص قانون تجارت اعلام کرده‌اند و کمیسیون های تخصصی مجلس نهم نیز می‌توانند نظرات اصلاحیه خود را پیوست این لایحه کنند.

نماینده مردم لاهیجان تاکید کرد: لایحه قانون تجارت باید جامعیت پیدا کند نمایندگان حق دارند از جنبه‌های اقتصادی، صنعتی و تولید ملی این قانون را اصلاح کنند ولی برای انجام این کار زمانی زیادی باید سپری شود.

پس از بحث و بررسی لایحه تجارت، این لایحه به رای گذاشته شد که از 235 نماینده حاضر در جلسه با 193 رای موافق، 12 رای مخالفت و 6 رای ممتنع به تصویب رسید.

/ 3 نظر / 168 بازدید
رسول رضایی

با سلام و احترام؛ متن کامل قانون 570 ماده ای قانون آیین دادرسی کیفری جدید -مصوب 1392- را که برای اولین بار از شناسنامه منتشر شده است، ملاحظه بفرمایید. این قانون در تاریخ 1 اردیبهشت 1393 توسط رییس جمهور ابلاغ گردیده است. لینک: http://shenasname.ir/1391-09-30-20-01-30/others/criminal/2327-keifari.html

فرخنده عابدینی

سلام و سپاس برای زحماتتون من دانشجوی ترم 4 حقوق هستم و بهمن 94 فارغ التحصیل می شم. می خواستم بدونم می تونم در آزمون سال 94 شرکت کنم و اگر از حالا با برنامه شما پیش برم امکان قبولیم وجود داره. و اینکه منابع تا چه حد ممکنه عوض بشه، شما می تونید به من برنامه بدید. و اینکه من متولد 59 هستم. به نظر شما سال 95 می تونم در آزمون قضاوت شرکت کنم و اگر تصمیمم بر قضاوت باشه آیا شما میتونید برنامه ای در این جهت برای من تنظیم کنید. هزینشو هم پرداخت می کنم. من خیلی خیلی مسرّم که جواب بگیرم . لطفا منو بی پاسخ نذارید. باز هم ممنونم

پریا

سلام و عرض ادب از تبریز مزاحم میشم.قبلا زیاد میومدم تو وبلاگتون اما بعد از شکست مجدد در وکالت 92 مایوس شدم تا اینکه الان تصمیم گرفتم دوباره شانسم رو امتحان کنم.میخوام در یکی از آزمونهای آزمایشی شرکت کنم اما نمیدونم کدوم بهتره.کمک آزمون جدید هست برای همین مردد هستم ولی جزوه هاش میگن خوبه.هزینه زیادی هم نمیتونم بکنم.واقعا به کمک و راهنماییتون احتیاج دارم.